USWDS Paragraph Components (2.1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (32 entries)

en: Body
pl: Treść

en: On
pl: Włączony

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Reset
pl: Resetuj

en: Image
pl: Obraz

en: Default
pl: Domyślny

en: Text
pl: Tekst

en: Error
pl: Błąd

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Success
pl: Sukces

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Current
pl: Bieżący

en: Desc
pl: Malejąco

en: Button
pl: Przycisk

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Info
pl: Informacja

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Text Field
pl: Pole tekstowe

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Counters
pl: Liczniki

en: Entity Reference
pl: Referencja do encji

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Use local images for reusable media.
pl: Wykorzystuje lokalne obrazy w mediach wielokrotnego użytku.
