USWDS Paragraph Components (2.1.0-beta6) - en to ro translation catalogue (27 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Default
ro: Implicit

en: Error
ro: Eroare

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Centered
ro: Centrat

en: Success
ro: Succes

en: Warning
ro: Avertizare

en: Current
ro: Actual

en: Desc
ro: Descendent

en: Button
ro: Buton

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Info
ro: Informație

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Asc
ro: Ascendent

en: Entity Reference
ro: Referință entitate

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.
