USWDS Paragraph Components (2.2.3) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Text
tr: Metin

en: Error
tr: Hata

en: Off
tr: Kapalı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Multiselect
tr: Çoklu seçim

en: Current
tr: Şu anki

en: Desc
tr: Azalan

en: Button
tr: Düğme

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Info
tr: Bilgi

en: Apply
tr: Uygula

en: Text Field
tr: Metin Alanı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı

en: USWDS Page
tr: USWDS Sayfası

en: Basic skeleton content type with a USWDS Paragraph field
tr: USWDS Paragraf alanlı temel iskelet içerik türü
