USWDS Paragraph Components (2.3.3) - en to he translation catalogue (27 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Reset
he: איתחול

en: Image
he: תמונה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Text
he: טקסט

en: Error
he: שגיאה

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Success
he: הצלחה

en: Warning
he: אזהרה

en: Current
he: נוכחי

en: Desc
he: יורד

en: Button
he: כפתור

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Info
he: מידע

en: Apply
he: החל

en: Offset
he: היסט

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Asc
he: סדר עולה

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות
