Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (8.x-4.14) - en to he translation catalogue (114 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: Language
he: שפה

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Login
he: כניסה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Image
he: תמונה

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Help
he: עזרה

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Archive
he: ארכיון

en: Path
he: מיקום

en: Updated
he: עודכן

en: Search keywords
he: חיפוש מילות מפתח

en: Components
he: רכיבים

en: Upload
he: העלאה

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Continue
he: להמשיך

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Menu link
he: קישור תפריט

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: Items
he: פריטים

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Desc
he: יורד

en: General
he: כללי

en: Provider
he: ספק

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Authored on
he: בתאריך

en: Token
he: אסימון

en: Browser
he: דפדפן

en: Front page
he: דף הבית

en: author
he: מחבר/ת

en: Video
he: וידאו

en: Permissions
he: הרשאות

en: Changed
he: השתנה

en: Document
he: מסמך

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Tabs
he: לשוניות

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Editor
he: עורך

en: Global
he: כללי

en: Copyright
he: זכויות יוצרים

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Offset
he: היסט

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Default theme
he: עיצוב ברירת המחדל

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Meta tags
he: מטה-דאטה

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Frontpage
he: דף הבית

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
he: בטקסט הזה יעשו שימוש קוראי מסך ומנועי חיפוש, או שהוא יוצג כאשר לא ניתן לטעון את התמונה

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
he: הכותרת הזו מופיעה כ tooltip לעיני המשתמשים כאשר סמן העכבר  נמצא מעל התמונה.

en: All messages
he: כל ההודעות

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Library
he: ספריה

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: All content
he: כל התכנים

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Monthly archive
he: חודש ארכיון

en: Main page content
he: תוכן

en: No front page content has been created yet.
he: לא נוצר עדיין תוכן לדף הבית.

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Errors and warnings
he: שגיאות ואזהרות

en: Make it at least 6 characters
he: ליצור סיסמה עם  6 תווים לפחות

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Error messages to display
he: הודעות שגיאה שיוצגו

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
he: מומלץ שאתרים הפועלים בסביבות ייצור לא יציגו הודעות שגיאה.

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Forgot your password?
he: שכחת את הסיסמא?

en: All messages, with backtrace information
he: כל ההודעות, עם מידע מעקב - backtrace

en: The time that the custom block was last edited.
he: זמן העדכון האחרון של הבלוק המותאם.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
he: הסבר לשינויים שהכנסת בגרסה זו

en: The username of the content author.
he: שם המשתמש של יוצר/ת התוכן.

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]
