Varbase Blog (Corporate Blog) (10.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Categories
fr: Catégories

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Feed
fr: Flux

en: Taxonomy term
fr: Terme de taxonomie

en: Layout
fr: Mise en page

en: All
fr: Tout

en: Block
fr: Bloc

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Blog Listing
fr: Liste des blogs

en: Meta tags
fr: Balises meta

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Master
fr: Principal

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
fr: Contenu limité à @limit caractères, restant : <strong>@remaining</strong>

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
fr: Contenu associé à un terme de taxonomie donné.

en: No terms could be found. Please type in order to add a new term.
fr: Aucun terme n'a pu être trouvé. Merci de saisir afin d'ajouter un nouveau terme.
