Varbase Blog (Corporate Blog) (10.0.4) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Body
ja: 本文

en: More
ja: 続き

en: Tags
ja: タグ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Reset
ja: リセット

en: Feed
ja: フィード

en: Taxonomy term
ja: タクソノミーターム

en: Layout
ja: レイアウト

en: blog
ja: ブログ

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Filter
ja: フィルター

en: Desc
ja: 降順

en: Blog
ja: ブログ

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Clear
ja: クリアー

en: Most popular
ja: 最も人気が高い

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Blog Listing
ja: ブログ一覧

en: Meta tags
ja: メタタグ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ja: 特定のタクソノミータームに所属するコンテンツ。
