Varbase Blog (Corporate Blog) (8.x-4.0) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Reset
fa: اعاده

en: Feed
fa: خوراک

en: Taxonomy term
fa: کلمه رده بندی

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
fa: محتوا متعلق به یک لغت در لغتنامۀ خاص است.
