Varbase Blog (Corporate Blog) (9.0.3) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Tags
tr: Etiketler

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Feed
tr: Akış

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Layout
tr: Yerleşim

en: All
tr: Tümü

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Desc
tr: Azalan

en: Blog
tr: Ağ Günlüğü

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Meta tags
tr: Meta etiketleri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Blog Categories
tr: Blog kategorileri

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
tr: Belirli bir sınıflandırma terimine ait içerik.
