Varbase Blog (Corporate Blog) (9.0.8) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Tags
hi: उपनाम

en: Categories
hi: वर्ग

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Feed
hi: फ़ीड

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: Layout
hi: ख़ाका

en: blog
hi: ब्लॉग

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Desc
hi: अवरोही

en: Blog
hi: ब्लॉग

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
hi: एक निश्चित वर्गीकरण शब्द से संबंधित सामग्री।
