Varbase Blog (Corporate Blog) (9.0.9) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Body
id: Isi

en: Tags
id: Tag

en: Categories
id: Kategori

en: Feed
id: Umpan

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: Layout
id: Tata letak

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
id: Konten merupakan milik taksonomi tertentu
