Varbase Bootstrap Paragraphs (10.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: On
uk: Увімкнено

en: None
uk: Немає

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: View
uk: Перегляд

en: Text
uk: Текст

en: Component
uk: Компонент

en: Components
uk: Компоненти

en: Block
uk: Блок

en: Off
uk: Вимкнено

en: N/A
uk: Н/Д

en: Width
uk: Ширина

en: Tiny
uk: Крихітний

en: Medium
uk: Середній

en: Background color
uk: Колір тла

en: Tab
uk: Вкладка

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Red
uk: Червоний

en: Carousel
uk: Карусель

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Webform
uk: Вебформа

en: Blue
uk: Синій

en: 5 Seconds
uk: 5 секунд

en: Background image
uk: Зображення тла

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
uk: Список дозволених значень: кожен ключ має бути рядком довжиною не більше 255 символів.

en: Image position
uk: Позиція зображення

en: Modal
uk: Модальне

en: Light Gray
uk: Світло-сірий

en: Dark Gray
uk: Темно-сірий

en: Allowed values list: invalid input.
uk: Список дозволених значень: хибне введення.

en: Wide
uk: Широкий

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
uk: Обмеження матеріалу у символах - @limit, залишилось - <strong>@remaining</strong>

en: Narrow
uk: Вузький

en: Rich Text
uk: Форматований текст
