Varbase Bootstrap Paragraphs (8.x-7.10) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: None
hi: कोई नहीं

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: View
hi: देखें

en: Text
hi: लेख

en: Component
hi: अंग

en: Components
hi: पुर्ज़े

en: N/A
hi: एन / ए

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Medium
hi: माध्यम

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Blue
hi: नीला

en: Allowed values list: invalid input.
hi: अनुज्ञात(Allowed) मान सूची: अमान्य इनपुट.

en: Wide
hi: चौड़ा

en: Narrow
hi: संकीर्ण
