Varbase Bootstrap Paragraphs (9.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: On
fr: Activé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Link
fr: Lien

en: View
fr: Voir

en: Text
fr: Texte

en: Component
fr: Composant

en: Components
fr: Composants

en: Block
fr: Bloc

en: Off
fr: Désactivé

en: Width
fr: Largeur

en: Medium
fr: Moyen

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Tab
fr: Onglet

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Red
fr: Rouge

en: Tabs
fr: Onglets

en: Blue
fr: Bleu

en: CSS class(es)
fr: Classe(s) CSS

en: Full width
fr: Pleine largeur

en: Background image
fr: Image d'arrière-plan

en: Accordion
fr: Accordéon

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
fr: Liste de valeurs autorisées : chaque clé doit être une chaîne de 255 caractères maximum.

en: Image position
fr: Position de l'image

en: Allowed values list: invalid input.
fr: Liste des valeurs autorisées : entrée invalide.

en: Wide
fr: Large

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
fr: Contenu limité à @limit caractères, restant : <strong>@remaining</strong>

en: Component title
fr: Titre du composant

en: Narrow
fr: Étroit
