Varbase Bootstrap Paragraphs (9.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: On
it: Acceso

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: View
it: Visualizza

en: Text
it: Testo

en: Component
it: Componente

en: Components
it: Componenti

en: Block
it: Blocco

en: Off
it: Spento

en: N/A
it: N/D

en: Width
it: Larghezza

en: Medium
it: Medio

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Tab
it: Scheda

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Tabs
it: Schede

en: Blue
it: Blu

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
it: Elenco di valori consentiti: ogni chiave deve essere una stringa lunga al massimo 255 caratteri.

en: Allowed values list: invalid input.
it: Elenco di valori consentiti: inserimento non valido.

en: Wide
it: Largo

en: Narrow
it: Stretto
