Varbase Bootstrap Paragraphs (9.0.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: On
tr: Açık

en: None
tr: Hiçbiri

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: View
tr: Görüntüle

en: Text
tr: Metin

en: Component
tr: Bileşen

en: Components
tr: Bileşenler

en: Block
tr: Blok

en: Off
tr: Kapalı

en: Width
tr: Genişlik

en: Medium
tr: Orta

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Tab
tr: Sekme

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Red
tr: Kırmızı

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Blue
tr: Mavi

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
tr: İzin verilen değerler listesi: Anahtarlar en fazla 255 karakter uzunluğunda birer dize olmalı.

en: Allowed values list: invalid input.
tr: İzin verilen değerler listesi: geçersiz girdi.

en: Wide
tr: Geniş

en: Narrow
tr: Dar
