Varbase Bootstrap Paragraphs (9.0.5) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: On
fa: روشن

en: None
fa: هیچ

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: View
fa: مشاهده

en: Text
fa: متن

en: Component
fa: جزء

en: Components
fa: مؤلفه‌ها

en: Block
fa: بلوک

en: Off
fa: خاموش

en: N/A
fa: هیچ

en: Width
fa: عرض

en: Medium
fa: متوسط

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Tab
fa: زبانه

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Red
fa: قرمز

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Blue
fa: آبی

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
fa: لیست مقادیر مجاز: هر کلید باید رشته‌ای با حداکثر 255 حرف طول باشد.

en: Allowed values list: invalid input.
fa: لیست مقادیر مجاز: ورودی نامعتبر.

en: Wide
fa: پهن

en: Narrow
fa: باریک
