Varbase Bootstrap Paragraphs (9.0.6) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: On
pt: Habilitado

en: None
pt: Nenhum

en: Image
pt: Imagem

en: View
pt: Ver

en: Text
pt: Texto

en: Component
pt: Componente

en: Components
pt: Componentes

en: Block
pt: Bloco

en: Off
pt: Desligado

en: N/A
pt: N/D

en: Width
pt: Largura

en: Medium
pt: Médio

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Tab
pt: Aba

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Red
pt: Vermelho

en: Carousel
pt: Carrossel

en: Tabs
pt: Abas

en: Blue
pt: Azul

en: Background image
pt: Imagem de fundo

en: Accordion
pt: Acordeão

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
pt: Lista de valores permitidos: cada chave deve ser uma string com no máximo 255 caracteres.

en: Image position
pt: Posição da imagem

en: Allowed values list: invalid input.
pt: Lista de valores permitidos: entrada inválida.

en: Wide
pt: Largo

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
pt: Conteúdo limitado a @limit caracteres, restam: <strong>@remaining</strong>

en: Narrow
pt: Estreito

en: Slide content
pt: Conteúdo do slide
