Varbase Components (2.0.0-alpha11) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Login
it: Accedi

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Page
it: Pagina

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Close
it: Chiudi

en: or
it: o

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Back to
it: indietro

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Forgot your password?
it: Password dimenticata?

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
