Varbase Components (2.0.0-alpha17) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Page
pt: Página

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Close
pt: Fechar

en: or
pt: ou

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Back to
pt: Voltar para

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Pagination
pt: Paginação

en: Register a new account
pt: Registrar uma nova conta

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Forgot your password?
pt: Esqueceu sua senha?

en: Last page
pt: Última página

en: First page
pt: Primeira página

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Enviado por @author_name em @date
