Varbase Components (2.0.0-alpha31) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Page
id: Halaman

en: Log in
id: Login

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Close
id: Tutup

en: or
id: atau

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Reset password
id: Reset kata sandi

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Edit account
id: Edit akun

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Forgot your password?
id: Lupa kata sandi Anda?

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: First page
id: Halaman pertama

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
