Varbase Components (2.0.3) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Login
fr: Identifiant

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Log in
fr: Se connecter

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Last
fr: Dernier

en: Close
fr: Fermer

en: First
fr: Premier(e)

en: or
fr: ou

en: Reset password
fr: Réinitialiser le mot de passe

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Register a new account
fr: Créer un nouveau compte

en: Edit account
fr: Modifier le compte

en: Current page
fr: Page courante

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Forgot your password?
fr: Vous avez perdu votre mot de passe ?

en: Last page
fr: Dernière page

en: First page
fr: Première page

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key
