Varbase Dashboards (1.0.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
