Varbase Dashboards (1.0.2) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: E-mail
tr: E-posta

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Action
tr: Eylem

en: Yes
tr: Evet

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Email
tr: E-posta

en: no
tr: hayır

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Module update status
tr: Eklenti güncelleştirme durumu

en: Roles
tr: Roller

en: Published
tr: Yayında

en: Term
tr: Terim

en: Last login
tr: Son giriş

en: Contains
tr: İçerir

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Apply
tr: Uygula

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Discussion
tr: Tartışma

en: Dashboard
tr: Pano

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
