Media Hero Slider (8.x-5.0-alpha1) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Type
id: Jenis

en: On
id: Pada

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Search
id: Pencarian

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Upload image
id: Unggah gambar

en: Created
id: Dibuat

en: Off
id: Matikan

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Sticky at top of lists
id: Lekatkan di atas daftar

en: URL alias
id: Alias URL

en: Items
id: Item

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Embed
id: Lekatkan

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Library
id: Pustaka

en: Select any filter and click on Apply to see results
id: Pilih filter dan klik Apply untuk melihat hasilnya

en: Asc
id: Urutan turun

en: The username of the content author.
id: Nama pengguna dari penulis konten.
