Media Hero Slider (8.x-5.0-alpha1) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Type
it: Tipo

en: On
it: Acceso

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Upload image
it: Upload immagine

en: Created
it: Creato

en: Off
it: Spento

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Sticky at top of lists
it: Sempre in cima agli elenchi

en: URL alias
it: Alias URL

en: Items
it: Elementi

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Embed
it: Integra

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Library
it: Biblioteca

en: Select any filter and click on Apply to see results
it: Seleziona qualsiasi filtro e clicca su Applica per visualizzare i risultati

en: Master
it: Principale

en: The time that the node was created.
it: Data e ora in cui il nodo è stato creato.

en: The time that the node was last edited.
it: Data e ora in cui il nodo è stato modificato l'ultima volta.

en: The username of the content author.
it: Nome utente dell'autore del contenuto.
