Varbase Layout Builder (10.0.12) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Type
hi: प्रकार

en: On
hi: चालू

en: Size
hi: आकार

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Label
hi: लेबल

en: Layout
hi: ख़ाका

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Off
hi: बंद

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Sticky at top of lists
hi: सूची के शीर्ष पर स्टिकी

en: Heading
hi: शीर्षक

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Media
hi: मीडिया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Template
hi: फर्मा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Changed
hi: बदल गया

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
