Varbase Layout Builder (10.1.0-beta7) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Outline
ro: Structură

en: Label
ro: Etichetă

en: Layout
ro: Prezentare

en: Created
ro: Creat

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Menu link
ro: Link Meniu

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Color
ro: Culoare

en: Template
ro: Șablon

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Changed
ro: Schimbat

en: Sizes
ro: Dimensiuni

en: Offset
ro: Decalaj

en: Target
ro: Țintă

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: The time that the node was created.
ro: Momentul în care nodul a fost creat.

en: The time that the node was last edited.
ro: Momentul în care nodul a fost editat ultima dată.

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.
