Varbase Layout Builder (10.1.0-rc6) - en to th translation catalogue (24 entries)

en: Type
th: ประเภท

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: On
th: เปิด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: None
th: ไม่มี

en: Outline
th: ภาพรวม

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Off
th: ปิด

en: Sticky at top of lists
th: ค้างไว้เป็นอันแรกสุด

en: Heading
th: หมวดหมู่

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Color
th: สี

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: The time that the node was created.
th: เวลาที่โหนดถูกสร้างขึ้น

en: The time that the node was last edited.
th: เวลาที่โหนดถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: The username of the content author.
th: ชื่อผู้ใช้งานของผู้เขียนเนื้อหา
