Varbase Layout Builder (10.1.1) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: More
bn: আরও

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Size
bn: সাইজ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Color
bn: রং

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে
