Varbase Reports (8.x-6.3) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
pt: Definições avançadas

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Created
pt: Criado

en: Desc
pt: Descendente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Created date
pt: Data de criação

en: Authored on
pt: Criado em

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Select any filter and click on Apply to see results
pt: Escolha um filtro e clique em Aplicar para ver os resultados pretendidos

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
