Varbase Workflow (2.0.0-alpha5) - en to ru translation catalogue (30 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Operations
ru: Операции

en: Moderated content
ru: Модерируемые материалы

en: Language
ru: Язык

en: Reset
ru: Сбросить

en: Updated
ru: Обновлено

en: User
ru: Пользователь

en: Content type
ru: Тип материала

en: Filter
ru: Фильтр

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authors
ru: Авторы

en: Simple
ru: Простой

en: Offset
ru: Пропустить

en: - none -
ru: - не указано -

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Moderation state
ru: Состояние модерации

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Get the actual content from a content revision.
ru: Получить актуальное содержимое из редакций.

en: Editorial
ru: В редактировании

en: Find and moderate content.
ru: Найти и модерировать контент.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
ru: Нет доступных модерируемых материалов. Здесь перечислены только ожидающие версии материалов, такие как черновики.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ru: Черновик

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ru: Опубликовано

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ru: Опубликовать

[ctx: Workflow state label]
en: Archived / Unpublished
ru: Архивировано / Неопубликовано

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive / Unpublish
ru: Архивировать / Снять с публикации

[ctx: Workflow transition label]
en: Create new draft
ru: Создать новый черновик
