Varbase Workflow (2.0.0-beta3) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Moderated content
pt: Conteúdo moderado

en: Language
pt: Idioma

en: Reset
pt: Redefinir

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Usuário

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Filter
pt: Filtrar

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authors
pt: Autores

en: Simple
pt: Simples

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Moderation state
pt: Estado da moderação

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Get the actual content from a content revision.
pt: Obter o conteúdo em si de uma revisão do conteúdo.

en: Find and moderate content.
pt: Encontrar e moderar conteúdo.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
pt: Nenum conteúdo moderado disponível. Apenas versões pendentes de conteúdo, como rascunhos, são listadas aqui.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
pt: Rascunho

[ctx: Workflow state label]
en: Published
pt: Publicado

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
pt: Publicar
