Varbase Workflow (2.0.2) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Operations
fr: Actions

en: Moderated content
fr: Contenu modéré

en: Language
fr: Langue

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Updated
fr: Mis à jour

en: User
fr: Utilisateur

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Filter
fr: Filtrer

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authors
fr: Auteurs

en: Offset
fr: Décalage

en: - none -
fr: - aucun -

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Moderation state
fr: État de modération

en: Master
fr: Principal

en: Get the actual content from a content revision.
fr: Récupérer le contenu actuel depuis sa version.

en: Revision author
fr: Auteur de la révision

en: Editorial
fr: Éditorial

en: Find and moderate content.
fr: Trouver et modérer du contenu.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
fr: Aucun contenu modéré disponible. Seules les versions de contenu en attente, telles que 'Brouillon', sont listées ici.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
fr: Brouillon

[ctx: Workflow state label]
en: Published
fr: Publié

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
fr: Publier
