Varbase Workflow (2.0.3) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Moderated content
hi: नियंत्रित सामग्री

en: Language
hi: भाषा

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Updated
hi: अद्यतित

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Editorial
hi: संपादकीय

en: Find and moderate content.
hi: खोजें और मध्यम सामग्री।

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
hi: कोई मॉडरेट सामग्री उपलब्ध नहीं है। सामग्री के केवल लंबित संस्करण, जैसे ड्राफ्ट, यहां सूचीबद्ध हैं।

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hi: प्रारूप

[ctx: Workflow state label]
en: Published
hi: प्रकाशित

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
hi: प्रकाशित करना
