Varnish purger (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Scheme
pt: Esquema

en: Name
pt: Nome

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Performance
pt: Desempenho

en: Port
pt: Porta

en: Headers
pt: Cabeçalhos

en: Timeout
pt: Tempo esgotado

en: Request
pt: Pedido
