Varnish purger (8.x-1.2) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Name
hi: नाम

en: Path
hi: मार्ग

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Performance
hi: (निष्पादन)परफ़ॉर्मेंस

en: Port
hi: पोर्ट
