Varbase Theme (Bootstrap 4 - SASS) (9.0.7) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Login
fa: ورود

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Footer
fa: پاورقی

en: standard
fa: استاندارد

en: Navigation
fa: پیمایش

en: White
fa: سفید

en: or
fa: یا

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Path to custom logo
fa: مسیر آرم سفارشی

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
fa: اگر شما دسترسی مستقیم به فایل‌های روی سرور را ندارید، از این فیلد برای بارگذاری آرم خود استفاده کنید.

en: Light
fa: روشن

en: Primary
fa: اصلی

en: Upload logo image
fa: بارگذاری تصویر آرم

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Dark
fa: تاریک

en: Forgot your password?
fa: گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید؟
