Varbase Theme - Material Design (8.x-4.0-alpha1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Login
it: Accedi

en: Help
it: Aiuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Header
it: Intestazione

en: General
it: Generale

en: or
it: o

en: Tabs
it: Schede

en: Back to
it: indietro

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Forgot your password?
it: Password dimenticata?

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
