Volunteer Center (3.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Body
ja: 本文

en: Picture
ja: 写真

en: Text color
ja: テキストの色

en: White
ja: 白

en: Link color
ja: リンクの色

en: Transparent
ja: 透過

en: Administrator
ja: 管理者

en: Blue Lagoon (default)
ja: Blue Lagoon (デフォルト)

en: Your virtual face or picture.
ja: あなたの仮想の顔、あるいは写真。

en: Slate
ja: スレート

en: Main background
ja: メインバックグラウンド

en: Sidebar background
ja: サイドバーの背景

en: Sidebar borders
ja: サイドバーボーダー

en: Footer background
ja: フッターの背景

en: Plum
ja: プラム

en: Title and slogan
ja: タイトルとスローガン

en: Firehouse
ja: ファイヤーハウス

en: Ice
ja: アイス

en: Wide
ja: ワイド

en: Full HTML
ja: フル HTML

en: Header background top
ja: ヘッダー バックうラウンド トップ

en: Header background bottom
ja: ヘッダー バックグラウンド ボトム

en: Basic HTML
ja: ベーシック HTML

en: Restricted HTML
ja: 制限付き HTML

en: Max 1300x1300
ja: 最大 1300x1300

en: Max 2600x2600
ja: 最大 2600x2600

en: Max 325x325
ja: 最大 325x325

en: Max 650x650
ja: 最大 650x650

en: Narrow
ja: 幅狭
