Volunteer Center (3.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Body
uk: Вміст

en: Picture
uk: Зображення

en: Text color
uk: Колір тексту

en: White
uk: Білий

en: Link color
uk: Колір посилання

en: Transparent
uk: Прозорий

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Light
uk: Світла

en: Primary
uk: Основні

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Blue Lagoon (default)
uk: Блакитна Лагуна (стандартна)

en: Your virtual face or picture.
uk: Ваше віртуальне обличчя або фото.

en: Main background
uk: Основне тло

en: Sidebar background
uk: Фон бічної панелі

en: Sidebar borders
uk: Межі бічної панелі

en: Footer background
uk: Тло нижнього колонтитулу

en: Plum
uk: Слива

en: Title and slogan
uk: Заголовок і гасло

en: Dark
uk: Темний

en: Wide
uk: Широкий

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Header background top
uk: Верхня частина фону верхнього колонтитулу

en: Header background bottom
uk: Нижня частина фону верхнього колонтитулу

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Restricted HTML
uk: Обмежений HTML

en: Max 1300x1300
uk: Максимум 1300x1300

en: Max 2600x2600
uk: Максимум 2600x2600

en: Max 325x325
uk: Максимум 325x325

en: Max 650x650
uk: Максимум 650x650

en: Narrow
uk: Вузький
