Volunteer Center (3.0.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Body
fa: بدنه

en: Picture
fa: تصویر

en: Text color
fa: رنگ متن

en: White
fa: سفید

en: Link color
fa: رنگ واصلی

en: Administrator
fa: مدیر

en: Light
fa: روشن

en: Blue Lagoon (default)
fa: تالاب آبی

en: Slate
fa: تخته سنگ

en: Main background
fa: رنگ زمینه‌ی اصلی

en: Sidebar background
fa: رنگ زمینه ی نوار کناری

en: Sidebar borders
fa: حاشیه‌ های نوار کناری

en: Footer background
fa: رنگ زمینه‎ی قسمت پایینی

en: Title and slogan
fa: عنوان و شعار سایت

en: Firehouse
fa: ایستگاه آتش‌نشانی

en: Ice
fa: یخ

en: Dark
fa: تاریک

en: Wide
fa: پهن

en: Header background top
fa: پس زمینه بالای سربرگ

en: Header background bottom
fa: پس‌زمینه پایین سربرگ

en: Max 650x650
fa: حد اکثر 650x650

en: Narrow
fa: باریک
