Volunteer Center (8.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Home
pt: Início

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Apagar

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: Manage
pt: Gerenciar

en: Event
pt: Evento

en: Picture
pt: Foto

en: All
pt: Tudo

en: Add content
pt: Adicionar conteúdo

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: Location
pt: Localização

en: Desc
pt: Decrescente

en: Calendar
pt: Calendário

en: Events
pt: Eventos

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Your message has been sent.
pt: Sua mensagem foi enviada.

en: Apply
pt: Aplicar

en: Administrator
pt: Administrador

en: About
pt: Sobre

en: Your virtual face or picture.
pt: Sua foto de perfil.

en: All content
pt: Todo o conteúdo

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Wide
pt: Largo

en: Full HTML
pt: HTML completo

en: Manage Events
pt: Gerenciar Eventos

en: Basic block
pt: Bloco básico

en: A basic block contains a title and a body.
pt: Um bloco básico contém um título e um corpo.

en: Website feedback
pt: Entre em contato

en: Basic HTML
pt: HTML básico

en: Restricted HTML
pt: HTML restrito

en: Max 1300x1300
pt: Máx 1300x1300

en: Max 2600x2600
pt: Máx 2600x2600

en: Max 325x325
pt: Máx 325x325

en: Max 650x650
pt: Máx 650x650

en: Narrow
pt: Estreito

[ctx: Date range separator]
en: -
pt: No contexto: separador do período de data
