Volunteer Center (8.x-1.0-alpha3) - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Body
sv: Brödtext

en: Delete
sv: Radera

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Name
sv: Namn

en: Manage
sv: Hantera

en: Event
sv: Händelse

en: Picture
sv: Bild

en: All
sv: Alla

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page
sv: Sida

en: Location
sv: Plats

en: Desc
sv: Fallande

en: Calendar
sv: Kalender

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Your message has been sent.
sv: Ditt meddelande har skickats.

en: Apply
sv: Applicera

en: Administrator
sv: Administratör

en: About
sv: Om

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: All content
sv: Allt innehåll

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Wide
sv: Bred

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Website feedback
sv: Återkoppling till webbplats

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML

en: Max 1300x1300
sv: Maximalt 1300x1300

en: Max 2600x2600
sv: Maximalt 2600x2600

en: Max 325x325
sv: Maximalt 325x325

en: Max 650x650
sv: Maximalt 650x650

en: Narrow
sv: Smal
