Volunteer Center (8.x-2.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (78 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Body
hu: Törzs

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Last updated
hu: Legutóbb frissítve

en: Tags
hu: Címkék

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: Volunteers
hu: Önkéntesek

en: ID
hu: Azonosító

en: Picture
hu: Kép

en: Email
hu: E-mail

en: Created
hu: Létrehozva

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Page
hu: Oldal

en: Revisions
hu: Változatok

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Phone Number
hu: Telefonszám

en: City
hu: Város

en: State/Province
hu: Állam/Megye

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Short Description
hu: Rövid leírás

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet elküldve.

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Contact Email
hu: Kapcsolattartó e-mail

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: Your virtual face or picture.
hu: A webhelyen megjelenő virtuális arc.

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: All content
hu: Minden tartalom

en: Additional Information
hu: Kiegészítő információ

en: Volunteer
hu: Önkéntes

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Wide
hu: Széles

en: Resource type
hu: Forrástípus

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Toggle navigation
hu: Navigáció átkapcsolása

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Revision translation affected
hu: Változat fordítása érintve

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hu: Azt jelöli, hogy a fordítás utolsó módosítása a jelenlegi változathoz tartozik.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.

en: Website feedback
hu: Visszajelzés a webhelyről

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
hu: Biztosan vissza legyen állítva @language fordítás a %revision-date időpontban használt változatra?

en: Revert content shared among translations
hu: Fordítások között megosztott tartalom visszaállítása

en: Max 1300x1300
hu: Legfeljebb 1300×1300 képpont

en: Max 2600x2600
hu: Legfeljebb 2600×2600 képpont

en: Max 325x325
hu: Legfeljebb 325×325 képpont

en: Max 650x650
hu: Legfeljebb 650×650 képpont

en: Narrow
hu: Keskeny

en: Adds users to groups as members.
hu: Felhasználókat ad hozzá csoportokhoz tagokként.
