Volunteer Center (8.x-2.0-alpha2) - en to be translation catalogue (45 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Body
be: Тэкст

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Description
be: Апісанне

en: Last updated
be: Абноўлена

en: Tags
be: Катэгорыі

en: Resources
be: Рэсусры

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Reset
be: Скінуць

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: View
be: Праглядзець

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Created
be: Створана

en: Add content
be: Дадаць змесціва

en: Page
be: Старонка

en: Revisions
be: Версіі

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Your message has been sent.
be: Вашае паведамленне дасланае.

en: Revisions for %title
be: Версіі %title

en: Revision
be: Версія

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: Apply
be: Ужыць

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце вярнуцца да версіі ад %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць версію ад %revision-date?

en: Administrator
be: Адміністратар

en: Machine name
be: Машынная назва

en: About
be: Аб

en: Copy of the revision from %date.
be: Дуплікат версіі з %date.

en: Your virtual face or picture.
be: Ваш віртуальны твар ці здымак

en: Wide
be: Шырокі

en: Basic block
be: Звычайны блок

en: A basic block contains a title and a body.
be: Звычайны блок мае загаловак і тэкст

en: Restricted HTML
be: Абмежаваная HTML

en: Max 1300x1300
be: Максімум 1300x1300

en: Max 2600x2600
be: Максімум 2600x2600

en: Max 325x325
be: Максімум 325x325

en: Max 650x650
be: Максімум 650x650

en: Narrow
be: Вузкі
