Volunteer Center (8.x-2.0-alpha7) - en to kn translation catalogue (41 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Resources
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Phone Number
kn: ದೂರವಾಣಿ ಸಂಖ್ಯೆ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Short Description
kn: ಸರಳ ವಿವರಣೆK

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Additional Information
kn: ಹೆಚ್ಚುವರಿ ಮಾಹಿತಿ
