Volunteer Center (8.x-2.0-alpha8) - en to bn translation catalogue (25 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Description
bn: বিবরণ

en: Last updated
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Picture
bn: ছবি

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
