Volunteer Center: Module Base (1.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (31 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Groups
ur: گروپس

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Description
ur: وضاحت

en: Last updated
ur: آخری بار تدوین کیا گیا

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Resources
ur: وسائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Contact
ur: رابطہ

en: Active
ur: فعال

en: Page
ur: صفحہ

en: Roles
ur: رولز

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Profile
ur: پروفائیل

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Sort direction
ur: مرتب سازی کی سمت

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
