Volunteer - en to da translation catalogue (77 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Actions
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Action
da: Handling

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Resources
da: Ressourcer

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Manage
da: Administration

en: Text
da: Tekst

en: Email
da: E-mail

en: Contact
da: Kontakt

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Page
da: Side

en: Roles
da: Roller

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Button
da: Knap

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Phone Number
da: Telefonnummer

en: Profile
da: Profil

en: City
da: By

en: State/Province
da: Landsdel

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Completed
da: Gennemført

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Apply
da: Udfør

en: Canceled
da: Annulleret

en: Postal Code
da: Postnummer

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Sort direction
da: Sorteringsretning

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Asc
da: Stigende

en: My Profile
da: Min profil

en: Create @type
da: Opret @type

en: Update form
da: Opdatér formular

en: Create referenced entities if they don't already exist
da: Opretter refererede entities hvis de ikke allerede eksisterer

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser

en: Store new items in
da: Gem nye enheder i
